Cel terapii małżeńskiej

Naszą inspiracją jest budownictwo

Cel terapii małżeńskiej

 

Z roku na rok przybywa małżeństw, które się rozwodzą. Ludzie pobierają się czasem zbyt szybko, a potem żałują swojej decyzji. Ludzie często nie zdążą się dobrze poznać zanim założą rodzinę, a to ma czasem dramatyczne skutki.

Kiedy się udać na terapię małżeńską?

terapia małżeńska gorzówZwiązek z drugą osobą bywa usłany różami z kolcami. Nie zawsze w życiu jest miło i dobrze, bo każdego dopada kryzys, monotonia, czy najzwyklejsze kłótnie. Ludzie nie zawsze potrafią ze sobą rozmawiać, a to jest łatwa droga do nieporozumień, które w konsekwencji mogą prowadzić do rozpadu związku, czy małżeństwa. O relację między dwojgiem ludzi należy systematycznie dbać i podsycać ogień, który płonie między dwojgiem zakochanych ludzi, bo codzienne życie i obowiązki, potrafią czasem skutecznie go ugasić. Jeżeli nie potrafimy się dogadać w małżeństwie i więcej czasu spędzamy na kłótniach niż na przyjemnych momentach, to konieczna będzie terapia. Jeżeli potrzebna nam jest skuteczna terapia małżeńska Gorzów jest miastem, w którym znajdują się najlepsze gabinety terapeutyczne. Przychodzą tu małżeństwa z różnym stażem, ale niemalże zawsze z podobnym problemem. Spędzanie z drugą osobą dwadzieścia cztery godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu powoduje, że poznajemy jego prawdziwe oblicze, co może dla niektórych być nie do zrozumienia. Na terapii razem z psychologiem małżonkowie rozmawiają o swoich problemach, oczekiwaniach względem drugiej osoby i tego co ich zdaniem spowodowało zaistniałą sytuację w związku. Efekt terapii zależy od nastawienia małżonków.

W wyniku terapii część małżeństw się godzi i dochodzą do porozumienia, ale istnieje spory odsetek par, które pomimo pomocy nie potrafią się porozumieć. Dużo zależy też od uczucia jakie łączy małżonków, bo tylko prawdziwe i szczere uczucie może pokonać kryzys.