Co zrobić w przypadku wypłaty małego zadośćuczynienia?

Naszą inspiracją jest budownictwo

Co zrobić w przypadku wypłaty małego zadośćuczynienia?

Jeżeli jesteśmy poszkodowanymi osobami wypadku drogowym i towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci nam zadośćuczynienie, to wcale nie oznacza to, że sprawa została zakończona. Niestety bardzo często poszkodowani uzyskują zaniżone zadośćuczynienie i dlatego warto wtedy skontaktować się z dobrym adwokatem albo też odwołać się od decyzji.

Co możemy zrobić przy uzyskaniu niskiego zadośćuczynienia?

duże zadośćuczynienie z oc sprawcyPierwszym sposobem na uzyskanie wyższego zadośćuczynienia jest odwołanie od decyzji ubezpieczyciela. W wielu przypadkach zdarza się tak, że dobrze napisane odwołanie, które posiada wiele uzasadnionych racji, może spowodować, że ubezpieczyciel  zmieni swoje dotychczasowe stanowisko i wypłaci nam znacznie wyższe odszkodowanie. Możemy również wnieść skargę do rzecznika finansowego i skorzystać z jego pomocy, aby sprawę rozstrzygnąć polubownie. Ostatecznym rozwiązaniem, która jest najbardziej skuteczne okazuje się skierowanie sprawy na drogę sądową. Wtedy też o wysokości zadośćuczynienia zadecyduje sąd i zazwyczaj przy pomocy dobrego adwokata, możemy uzyskać duże zadośćuczynienie z OC sprawcy. Trzeba również pamiętać o tym, że kwota zadośćuczynienia powinna uwzględnić wszystkie konsekwencje, które mogą występować również w przyszłości. Możemy również żądać dodatkowej wypłaty zadośćuczynienia w przypadku kiedy w przyszłości wystąpi u nas nowa krzywda, której wcześniej nie można było ustalić.

Przy ustalaniu kwoty zadośćuczynienia, powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim skutki urazów oraz ich rozmiar, a także doznane cierpienia fizyczne, oraz psychiczne. Szkoda osobową powinniśmy zgłosić się w formie pisemnej do ubezpieczyciela sprawcy. Na zgłoszenie żądania wypłaty zadośćuczynienia mamy nawet 3 lata od powstania wypadku. Zawsze warto walczyć o wyższe zadośćuczynienie.