Czy warto korzystać z porad dietetyka przez internet?

Naszą inspiracją jest budownictwo

Czy warto korzystać z porad dietetyka przez internet?

Prawidłowa waga oraz odpowiednia dieta to klucz do utrzymania zdrowia oraz nienagannej sylwetki. Niestety z różnych przyczyn wiele osób znacznie zaniedbuje ten temat, a konsekwencją złego stylu życia jest bardzo często nadwaga oraz otyłość. Wskazaniem do wizyty u dietetyka jest również niedowaga, czyli zbyt niska masa ciała względem wieku czy wzrostu.

Porady dietetyczne przez internet – hit czy kit?

dietetyk przez internetSpecjalista wykwalifikowany w fachu jakim jest dietetyka wspomaga proces utraty zbędnych kilogramów lub odpowiedniego i racjonalnego przybierania na wadze. Dietetyk zajmuje się między innymi ułożeniem odpowiedniej diety dla danej osoby – tak, aby spełniała ona niezbędne wytyczne oraz była pełnowartościowa i pozwalała przyswoić do organizmu wszelkie niezbędne składniki odżywcze oraz dopasowuje (zazwyczaj na podstawie badań) odpowiednią suplementację dodatkowych witamin, minerałów i makro- oraz mikroelementów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W ostatnim czasie bardzo popularnym reprezentantem zawodu jest dietetyk przez internet, czyli osoba, która online zapewnia merytoryczne i terapeutyczne wsparcie dla osoby borykającej się z problemami związanymi z odżywianiem. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na typowe wizyty w gabinecie dietetycznym – na przykład ze względu na niekorzystne godziny pracy, brak możliwości dojazdu czy zbyt wysokie koszty wizyt prywatnych.

Porady dietetyczne udzielane przez internet powinny być oferowane wyłącznie przez osoby odpowiednio wykwalifikowane oraz posiadające odpowiednią wiedzę i doświadczenie w swojej pracy – wybierając więc dietetyka, warto jest dopytać o jego kwalifikacje oraz kompetencje, tak aby dokonać najbardziej optymalnego dla siebie wyboru.