Ekspertyzy betonu i wylewek

Naszą inspiracją jest budownictwo

Ekspertyzy betonu i wylewek

 

Jeśli zajmujesz się produkcją betonu oraz jego transportem do klienta, bardzo dobrze będzie jeśli wprowadzisz usługę ekspertyz wykonywanych na zamówienie. Dzięki temu Twoja oferta będzie o wiele bardziej kompleksowa, a na tym ludziom zależy. Często poszukiwani są eksperci, którzy zajmą się przygotowaniem opisu technicznego danej wylewki oraz ich ewentualną kontrolą już po wykonaniu.

Ekspertyzy wykonanych wylewek

ekspertyzy wylewekSą ludzie, którzy znają się na betonie. Można wyrobić sobie uprawnienia, które pozwalają na prowadzenie budowy oraz zaliczanie odbiorów. Ekspertyzy wylewek są bardzo istotne dla największej grupy Twoich klientów, czyli deweloperów. Muszą oni mieć pewność, że wylewka jest zrobiona fachowo i nie będzie z nią żadnych problemów. Ekspertyzy wykonywane są przez specjalistów od budownictwa, którzy posiadają specjalny certyfikat. Zatrudnienie takiego człowieka to koszt około czterech tysięcy pięciuset złotych miesięcznie, jednak pieniądze, które potrafi on zarobić są znacznie większe. Osoby zajmujące się ekspertyzą wylewek bardzo dobrze znają się także na samym procesie mieszania betonu. Wiadomo, że już na etapie jego mieszania można go wzmocnić poprzez stosowanie odpowiednich preparatów chemicznych, a także mieszanek piasku, kamieni oraz cementu. Ekspertyzy powinny być wykonywane niemalże ekspresowo, aby deweloperzy nie narzekali na to, że formalności są zbyt długie.

Wiem, że kilka mieszalni betonu w Polsce zatrudniło osobę od wykonywania takich ekspertyz i był to niemalże strzał w dziesiątkę. Chodzi o to, by specjalista fachowo sprawdził, czy dana wylewka nadaje się do użytku. Przede wszystkim sprawdza się jej trwałość, ale także wytrzymałość oraz jakość betonu, jaki został w niej użyty. Po wszystkim wystawia się certyfikat.