Jakie nasiona są najlepsze?

Naszą inspiracją jest budownictwo

Jakie nasiona są najlepsze?

Wedle polskiego prawodawstwa, uprawa konopi jest zakazana i za ten proceder grożą wysokie grzywny, a nawet więzienie. Natomiast zupełnie legalne jest posiadanie, sprzedawanie, jak i kupowanie nasion tej rośliny, gdyż mogą one służyć różnorodnym celom.

Feminizowane ziarna konopi

nasiona marihuany feminizowaneNasiona konopi mogą być wykorzystywane w celach kolekcjonerskich, używa się ich w gastronomii, a także w szeroko pojętym przemyśle kosmetycznym. Ich ceny są bardzo zróżnicowane, albowiem wszystko zależy od popularności danej odmiany. Oczywiście im większa renoma danego gatunku, tym droższe są jej nasiona. Większość sklepów online sprzedaje wyłącznie nasiona marihuany feminizowane. Dlaczego? Ponieważ dają one 99% pewności, że ziarno jest zdolne do rozmnażania, czyli w konsekwencji do wydania plonu. Odchodzi się natomiast od nasion regularnych, których zakup jest rodzajem loterii, albowiem w ich przypadku tak naprawdę nie wiemy, jakiej płci jest nasiono. Feminizowane nasiona są oczywiście droższe od regularnych, jednakże nie są to różnice, które mogłyby zadecydować o rezygnacji z zakupu. Natomiast jeżeli chcemy obniżyć koszt pojedynczego ziarna, warto zdecydować się na zakup pakietu liczącego od pięciu do kilkunastu nasion. W przypadku zakupu najdroższych ziaren da nam to oszczędność idącą w dziesiątki złotych. Pamiętajmy też, że tylko właściwie przechowywane nasiona zachowają trwałość nawet przez kilka lat. Najlepiej trzymać je z dala od wilgoci oraz nadmiernej ilości ciepła, czyli w miejscu zaciemnionym i suchym.

Najkorzystniejszą ofertę sprzedaży ziaren mają sklepy internetowe, gdyż znajdziemy tam bardzo zróżnicowany asortyment i ceny niższe od tych, jakie proponują sklepy stacjonarne. Koszt pojedynczych ziaren waha się od kilku do nawet ponad stu złotych za sztukę.