Naprawa wtryskiwaczy czy wymiana?

Naszą inspiracją jest budownictwo

Naprawa wtryskiwaczy czy wymiana?

Ponieważ wtryskiwacz jest komponentem o wysokiej precyzji, który jest wytwarzany z tolerancją w zakresie kilku setnych milimetra, dysze i otwory wtryskiwaczy mogą być zatkane drobnym brudem i sadzą. Jeśli tak się stanie, odpowiedni cylinder nie będzie mógł być zasilany wystarczającą ilością oleju napędowego. Do naprawy uszkodzonego wtryskiwacza jest zazwyczaj kilka.

Czym są wtryskiwacze?

naprawa wtryskiwaczy świętokrzyskieW silnikach wysokoprężnych paliwo jest zawsze wtryskiwane bezpośrednio do silnika. W wielu pojazdach odbywa się to za pomocą dystrybutorowej pompy wtryskowej, która wtryskuje olej napędowy we właściwym momencie i we właściwej ilości, poprzez dyszę w komorze spalania. Nowoczesne pojazdy prawie zawsze używają systemu Common Rail, który działa przy ciśnieniu do 2000 bar. Zamiast dysz na każdym cylindrze stosowane są wtryskiwacze. Na polecenie jednostki sterującej wtryskiwacze otwierają się na ułamki sekundy, aby wtryskiwać paliwo do komory spalania. Zbyt niska ilość wtryskiwanego oleju napędowego, niewłaściwy wzór natrysku lub niewłaściwy moment wtrysku, są również konsekwencjami wadliwego wtryskiwacza. Naprawa wtryskiwaczy świętokrzyskie może być łatwa do naprawy, lub nie. Jeśli po szczegółowej diagnozie w warsztacie okaże się, że tylko wtryskiwacz jest uszkodzony, jest to łatwe do naprawy dla specjalisty. Może się jednak zdarzyć, że wtryskiwacz jest mocno skorodowany w głowicy cylindra. Wtedy regeneracja wadliwego wtryskiwacza jest trochę bardziej czasochłonna. Zwykle istnieje kilka opcji wymiany wtryskiwacza. Wyspecjalizowane warsztaty mogą również demontować i naprawiać wtryskiwacz.

Uszkodzone i nieszczelne wtryskiwacze są zauważalne podczas jazdy i zwykle są rozpoznawane przez osoby nie będące ekspertami. Często zaczyna się od sporadycznego szarpania samochodu, jak to by się stało, gdyby ktoś na krótko nacisnął pedał gazu. Dlatego widząc pierwsze oznaki, nie należy zwlekać z wizytą w warsztacie.