Niezwykle modny beton licowy

Naszą inspiracją jest budownictwo

Niezwykle modny beton licowy

Architektura, podobnie jak moda nieustannie się zmienia. Co jakiś czas wprowadzane są nowe trendy. Niekiedy są to zupełnie nowatorskie rozwiązania, innym razem zmianom ulegają tylko drobne elementy. Należy jednak zaznaczyć, że architektura zna także rozwiązania niebanalne, takie, których widok nas zadziwi i wywrze na nas  duże wrażenie. Z pewnością do takich należy beton licowy.

Surowość betonu licowego w architekturze

beton licowyTen rodzaj materiału sprawi, że ściany nabiorą oryginalnego charakteru. Idealnie sprawdzi się w budynkach oraz we wnętrzach w stylu industrialnym. Jego cechami charakterystycznymi jest surowość oraz nowoczesność. Beton licowy znakomicie wkomponuje się w stare mury odnowionego wnętrza w kamienicy lub też w loftach. Wiem, to z własnego doświadczenia. Znam cenioną architektkę wnętrz, która od lat powtarza, że beton licowy to jeden z największych trendów w architekturze i wzornictwie. Swoją sławą wyprzedza nawet wszechobecny marmur. Na pewno wynika to z jego niebanalnego wyglądu. Beton licowy nie jest dla wszystkich. Docenią go tylko najwięksi koneserzy oraz miłośnicy surowej architektury. Jak przekonać kogoś do tak wyrafinowanego rozwiązania? Z pewnością większe zainteresowanie wykażą osoby lubiące awangardowy styl. Beton licowy nie będzie trafioną propozycją dla kogoś, kto kocha tradycyjne wnętrza, a ich ulubionym materiałem budowlanym będzie drewno, kojarzące się z ciepłem. Beton licowy wręcz przeciwnie, z zimnem. Powstaje kolejne pytanie – do czego pasuje ten beton? Możesz go połączyć ze stalą, nieobrobioną cegłą, bądź minimalistycznymi cegłami. 

Jedno jest pewne – beton licowy to wprost idealne rozwiązanie dla znawców architektury oraz surowości. Musisz się jednak przygotować, że twój pomysł nie przypadnie każdemu do gustu. Tym lepiej – masz pewność, że twój będzie ewenementem.