Polecani angiolodzy w Krakowie

Naszą inspiracją jest budownictwo

Polecani angiolodzy w Krakowie

Jest najmłodszą dziedziną chorób wewnętrznych zajmującą się leczeniem chorób naczyń. To dział medycyny na granicy dziedzin pokrewnych takich, jak: neurologia, reumatologia, chirurgia naczyniowa, kardiologia, hematologia. Jej powstanie jest związane z postępem medycyny oraz powstaniem nowych metod leczenia i profilaktyki chorób naczyń.

W Krakowie znajdziemy dobrego angiologa

angiolog krakówPodczas wizyty lekarz na wstępie przeprowadza szczegółowy wywiad z chorym, a także sprawdza wyniki dotychczas wykonanych badań. Jeśli problemy z naczyniami krwionośnymi są w początkowej fazie, lekarz może podjąć decyzję o farmakologii i leczeniu zachowawczym, która polega najczęściej na zmianie trybu życia. Profilaktyka zazwyczaj obejmuje niezbyt intensywną, ale za to systematyczną aktywność fizyczną, zwłaszcza taką, która angażuje mięśnie kończyn oraz noszenie odpowiedniego obuwia. Ważna jest także zbilansowana i bogata w witaminy dieta oraz zapobieganie nadwagi czy rzucenie palenia. Jeśli tym czego szukamy jest lekarz angiolog Kraków jest dobrym miejscem, by go odnaleźć. Przyjmuje tu całkiem sporo specjalistów tej gałęzi medycyny. Możemy zapisać się do nich w ramach NFZ. Do angiologa warto udać się, jeśli dokuczają nam skurcze mięśni łydek, opuchnięte nogi, uczucie ciężkości kończyn lub widoczne żylaki i przebarwienia na skórze nóg. Warto wybrać się wtedy do lekarza. Schorzenie wcześniej zdiagnozowane można szybciej wyleczyć

Lekarz po postawieniu diagnozy może zadecydować o zastosowaniu nieinwazyjnych lub małoinwazyjnych metod leczenia. Większość z nich polega najczęściej na zamknięciu zmienionych chorobowo naczynek za pomocą laserowego leczenia lub z użyciem metody skleroterapii. Jeśli jednak choroba osiągnęła już bardziej zaawansowane stadium, lekarz kieruje pacjenta do chirurga naczyniowego.