Specjalizacje dla pielęgniarek w Łodzi

Naszą inspiracją jest budownictwo

Specjalizacje dla pielęgniarek w Łodzi

Pamiętam, jak w dzieciństwie moja mama zajmowała się swoją babcią, czyli moją prababcią. Później moja babcia zachorowała i nie była w stanie sama sobie radzić. Wtedy to ja głównie z nią przebywałam, bo mama pracowała. Bardzo zżyłam się z babcią, dlatego postanowiłam, że w przyszłości również będę pomagać starszym.

Pielęgniarka wymarzonym zawodem

specjalizacje dla pielęgniarek - łódźBardzo szybko udało mi się więc zostać pielęgniarką i później chciałam kształcić się dalej. Interesowały mnie dodatkowe szkolenia dla pielęgniarek i głównie w tym kierunku szukałam różnych szkół. Nie wiedziałam, czy znajdę coś w moim mieście, jednak się nie poddawałam. W końcu znalazłam specjalizacje dla pielęgniarek – Łódź, co spowodowało, że na mojej twarzy pojawił się uśmiech. Udało się, i to jeszcze w mieście, w którym zawsze chciałam trochę pomieszkać. Oczywiście od razu pojechałam tam zawieźć swoje papiery i zobaczyć, jakie będą mieć tam specjalizacje. Była między innymi specjalizacja rodzinna, czy ginekologiczna. Można było też zdecydować się na dziecięcą. Jednak mnie najbardziej interesowała geriatryczna, czyli taka z ukierunkowaniem na osoby starsze. Zajęcia były rozłożone na kilka bloków tematycznych i w jednym z nich mogliśmy się na przykład dowiedzieć o tym, w jaki sposób zachodzi proces starzenia i jak pracować z osobami starszymi. Zmienia się ich funkcjonowanie i musimy dokonać odpowiedniej oceny geriatrycznej. Tego wszystkiego uczyłam się w mojej szkole dla pielęgniarek.

Najbardziej podobał mi się fakt, że szkoła zapewniła nam staż. Było to dość sporo godzin, podzielonych na miejsce zamieszkania osób w podeszłym wieku i różne oddziały szpitalne, na których można ich spotkać,łącznie z oddziałem psychiatrycznym. Zawsze chciałam zobaczyć jak wygląda praca na takim oddziale i dzięki tej szkole mogłam się tego dowiedzieć.