Stosowanie pończoch kompresyjnych

Naszą inspiracją jest budownictwo

Stosowanie pończoch kompresyjnych

Odzież kompresyjna jest coraz chętniej stosowana przez różne osoby, a w szczególności przez sportowców. Jednakże warto wiedzieć, że sport to nie jedyne wskazanie do stosowania odzieży kompresyjnej. Z tego powodu zostały stworzone produkty takie jak pończochy kompresyjne, które oprócz swoich właściwości przeciwobrzękowych, charakteryzują się także ładnym wyglądem.

Jakie jest zastosowanie pończoch kompresyjnych?

pończochy kompresyjneOdzież taką jak pończochy kompresyjne możemy stosować zawsze, gdy istnieje ryzyko powstania obrzęków. Ma ona zastosowanie zarówno jako profilaktyka, jak i pomoc w przypadku już powstałych obrzęków. Pomaga przywrócić właściwe krążenie krwi oraz limfy i pozbyć się zastoju, jakim są obrzęki. Jest to szczególnie ważne w sytuacjach takich jak usunięcie węzłów chłonnych w pachwinach. Taki zabieg, choć czasami jest konieczny, to jednak posiada ryzyko powikłań w postaci powstawania obrzęków. Tutaj bardzo przydatne są pończochy kompresyjne, które skutecznie niwelują to ryzyko. Ponadto, pończochy takie nie różnią się zbytnio wyglądem od zwykłych pończoch, co sprawia, że mogą być bardzo ładnym uzupełnieniem stroju, także stroju, który zakładamy na eleganckie przyjęcie. Ich wygląd sprawi, że nikt nie domyśli się powodu ich stosowania, a my będziemy mogli spokojnie zająć się sprawami, którymi chcemy, bez odczuwania dyskomfortu spowodowanego obrzękami. Ważną ich cecha jest brak skutków ubocznych, które mogłoby powodować częste stosowanie nieodpowiedniej odzieży.

Podsumowując, pończochy kompresyjne można stosować niemal zawsze, gdy mamy skłonność do obrzęków. Nie posiadają one działań ubocznych, dzięki czemu mogą być stosowane bezpiecznie nawet codziennie. Szczególne zastosowanie mają w przypadku osób, które z powodu różnych wskazań medycznych musiały poddać się zabiegowi usunięcia węzłów chłonnych w pachwinach.