Sufity z tworzyw sztucznych

Naszą inspiracją jest budownictwo

Sufity z tworzyw sztucznych

Budownictwo jest branżą, która bardzo chętnie sięga po nowości. Wykorzystywane są coraz częściej materiały z tworzyw sztucznych już znane, które przybierają nowe formy. Tak powstały mocne powłoki z PCV i tkanin poliestrowych. Zastosowano je do produkcji sufitów napinanych będących obecnie alternatywą dla tradycyjnych metod montażu sufitów.

Mnogość barw i wytrzymałość sufitów napinanych

sufity napinaneCiekawą metodą na szybkie przykrycie starej, zniszczonej powierzchni sufitu jest montaż sufitu napinanego. Sufity napinane w przeciwieństwie do tradycyjnych i podwieszanych montuje się bezpyłowo i znacznie szybciej. Nie wymagają też zacierania gładzią i malowania. Sufity napinane montuje się na szynach przytwierdzanych do ścian w odległości nie mniejszej niż 3 cm od starego sufitu. Na szynach zostaje rozpięta powłoka sufitu napinanego. Na suficie można rozmieścić punkty świetlne LED. Propozycja producentów powłok jest coraz bogatsza w kolorystykę. Można zamówić sufit w praktycznie każdym kolorze. Są powłoki matowe i z połyskiem. Na powłokach można wykonać nadruk wzoru pod zamówienie. Bardzo ciekawą formą jest sufit napinany w 3D. Daje rzeczywiście wrażenie przebywania w innej przestrzeni. Producenci tworzą efekt trzeciego wymiaru na różne sposoby. Sufity napinane to inwestycja na wiele lat. Są odporne na wilgoć, łatwe do utrzymania w czystości, ognioodporne. Mają też cechy powłoki akustycznej. Produkowane są też specjalne powłoki perforowane o właściwościach dźwiękochłonnych.

Zastosowanie sufitów napinanych to bardzo ciekawy sposób na szybką transformację wnętrza. Nie jest to operacja najtańsza ale zwracająca się podczas użytkowania sufitu napinanego. Nie wymaga on żadnej konserwacji. Wystarczy raz na jakiś czas sufit umyć woda z dodatkiem detergentów. Żegnajcie farby.