Terapeutyczne działanie klinów ortopedycznych

Naszą inspiracją jest budownictwo

Terapeutyczne działanie klinów ortopedycznych

Zarówno w sieci jak i w sklepach stacjonarnych dostępna jest szeroka oferta artykułów ortopedycznych i rehabilitacyjnych. Szeroki asortyment wyrobów ortopedycznych, począwszy od pasów i stabilizatorów ortopedycznych, poprzez kołnierze ortopedyczne, wyroby magnetyczne, aż po poduszki ortopedyczne i różnego rodzaju kształtki oraz wyroby z gryki stosowane są coraz częściej w celach rehabilitacyjnych ze względu na bardzo powszechne choroby cywilizacyjne.

Akcesoria ortopedyczne uśmierzające ból

kliny ortopedyczneCoraz większa ilość ludzi boryka się z bólami kręgosłupa i kończyn dolnych. W związku z tym w sklepach medycznych dostępne są kliny ortopedyczne i poduszki stanowiące ważny element rehabilitacji pourazowej i w terapiach relaksacyjnych. W przypadku chorób związanych z układem krążenia, a przede wszystkim przy żylakach kończyn dolnych oraz problemach z kręgosłupem, stosowane są podczas snu i relaksu specjalny kliny ortopedyczne. Wykonane są z wysokiej jakości pianek poliuretanowych oraz termoelastycznych materiałów, które w idealny sposób dostosowują się do anatomii. Stosowane podczas snu skutecznie uśmierzają ból, likwidują napięcie i odbarczają układ kostny i stawowy. Stosowane są w terapiach relaksacyjnych, a także po urazach i operacjach ortopedycznych. Wśród najbardziej popularnych klinów znajdują się kliny między kolana, pod nogi a także pod plecy. Wspomagają proces rekonwalescencji dając możliwość odprężenia i odciążenia zmęczonych kończyn.

Często stosowane są w przypadku bóli lędźwiowych kręgosłupa wywołanych czynnikami środowiskowymi i chorobami. Mogą być stosowane doraźnie w celu odciążenia nóg lub kręgosłupa, a także systematycznie w celu ustabilizowania sylwetki. Zarówno poduszki ortopedyczne jak i kliny można dobrać do indywidualnych potrzeb i ewentualnych schorzeń.