Wnętrze bliskie natury dzięki producentom wyrobów wiklinowych

Naszą inspiracją jest budownictwo

Wnętrze bliskie natury dzięki producentom wyrobów wiklinowych

Moda na naturę i zdrowie nie przemija. Wręcz przeciwnie – ostatnio zyskuje na sile. Zdrowe produkty żywnościowe królują na naszych półkach, a przewiewna ekologiczna odzież zajmuje coraz więcej miejsca w szafach. Po artykułach spożywczych i ubraniach przychodzi czas na kosmetyki i naturalne meble. Te ostatnie można nabyć w sklepach z drogim drewnem lub taniej – u uzdolnionych plecionkarzy.

Produkty z wikliny – gdzie ich szukać?

Najprostszymproducent wyrobów z wikliny sposobem na znalezienie rzeczy z wikliny, które można wykorzystać w tworzeniu domowej aranżacji, jest kontakt z pobliskim rękodzielnikami. Za przyczyną inwazji egzotycznego rattanu – rodzinna łozina staje się coraz bardziej popularnym tworzywem, a amatorów wiklinowego DIY staje się coraz więcej. Wyplatane produkty możemy dostać w różnych wersjach, wykonanych lepiej lub gorzej, dlatego chyba najlepszą gwarancją jakości zakupionego towaru jest zamawianie rzeczy u popularnych i ogłaszających się w Internecie twórców. Każdy doświadczony producent wyrobów z wikliny prezentuje swoje dzieła na własnych stronach. Dostępne kosze, doniczki, skrzynie, a nawet ławy i fotele można tam obejrzeć w przejrzystej galerii, a wyczerpujące opisy produktów skonfrontować z własnymi potrzebami i wyobrażeniami. W niektórych przypadkach wiklinowi wytwórcy dają nam możliwość ustalenia parametrów zamówienia. Decydować możemy o wysokości lub szerokości produktów, a także obecności takich czy innych dodatków.

Natura i jej owoce są najbardziej przyjaźni człowiekowi, dlatego należy korzystać z ich dobrodziejstw dostępnych w każdej możliwej formie. Standardem jest już zaopatrywanie się w ekologiczne produkty spożywcze, ale nowością – otaczanie  przedmiotami codziennego użytku pochodzenia naturalnego. Ulubionym surowcem jest oczywiście wiklina – jako nie tylko naturalna, lecz także niezwykle estetyczna.