Wózek skrzyniowy do magazynu

Naszą inspiracją jest budownictwo

Wózek skrzyniowy do magazynu

 

Wielkogabarytowe magazyny wymagają ciągłego przenoszenia towaru z miejsca na inne miejsce i to wcale nie ze względu na „widzimisię” magazyniera. Często jest tak, że magazyn przyjmuje towar i musi być on szybko jakoś „upchnięty”. Potem obsługa magazynu układa go zgodnie z jego przeznaczeniem.

Praca w magazynie wymaga użytkowania odpowiednich wózków

magazynowe wózki skrzynioweGdyby przyszło takim pracownikom magazynu wszystkie towary przenosić ręcznie, niewiele by mogli oni zdziałać, aby wyrobić się w czasie pomiędzy jedną dostawą, a drugą. Tym bardziej, jeśli ten fakt dotyczy wielkich magazynów, z różnorodnymi towarami. Nawet magazyn przechowujący tylko np. szczoteczki do zębów i nic innego, powinien posiadać odpowiednie magazynowe wózki skrzyniowe, które znacznie ułatwią pracę ludziom tam zatrudnionym. Nikt przecież nie będzie chodził z jedną szczoteczką z hali na halę, a wykorzysta do tego wózek i przewiezie ich całe tony w bardzo krótkim czasie. Wózki skrzyniowe z przeznaczeniem dla magazynów są najczęściej wykonane z wyjątkowo trwałej stali. Mogą być nierdzewne, albo malowane odporną farbą antykorozyjną. Nie ma się co dziwić. Taki wózek pracuje nieraz całe lata, a jego nośność przez ten czas może wynieść, setki ton przewiezionego materiału. Nikt za bardzo się o nie nie troszczy, ponieważ już na wstępie jego produkcji, taką troskę wziął na siebie producent wózków. Te urządzenia muszą być odporne i trwałe, ponieważ często wożą nie tylko towar, ale także i inne przedmioty magazynowe – jeśli akurat jest taka potrzeba.

Różne przeznaczenia wózków magazynowych, sprawiają, że posiadają one różny wygląd. Mogą być zabudowane, albo o zwykłej platformie i niskich burtach. Mogą być z burtami z gęstej siatki, lub samego drewna. Wszystko zależy od tego, do czego będziemy je wykorzystywać.