Wybór kremów do golenia: na co zwrócić uwagę?

Naszą inspiracją jest budownictwo

Wybór kremów do golenia: na co zwrócić uwagę?

Wielu mężczyzn boryka się z problemem wyboru odpowiedniego kremu do golenia. Niektórzy używają zwykłego mydła, ale to nie zapewni skórze twarzy odpowiedniej pielęgnacji. Właśnie dlatego warto przyjrzeć się produktom dostępnym na polskim rynku i wybrać krem idealny dla siebie.

Kremy do cery suchej, wrażliwej, przetłuszczającej się

kremy do golenia dla mężczyznNa rynku pojawia się coraz więcej kosmetyków, które mają sugestywne oznaczenie „for men”. To jednak wcale nie oznacza, że taki kosmetyk może być używany przez każdego mężczyznę. Nawet popularne marki kosmetyczne wypuściły już na polski rynek swoje kremy do golenia. Kremy mogą dać skórze twarzy wiele korzyści. Przede wszystkim są one wzbogacane wieloma substancjami, dzięki którym skóra zostanie odżywiona, a swędzenie czy podrażnienia po goleniu nie będą się pojawiać. Takie kremy do golenia dla mężczyzn mogą zawierać różne witaminy – przede wszystkim A i E. Trzeba pamiętać, że mężczyźni też mają różne typy cery. Nie każdy krem nadaje się do cery suchej, normalnej czy przetłuszczającej się. Warto dobierać krem do golenia właśnie pod tym kątem. Jeśli ktoś boryka się z cerą suchą, powinien kupować kremy przeznaczone właśnie do takiej cery. Kremy te są dobrze uwodnione, a ich zadaniem jest nawilżenie skóry twarzy. Dzięki nim skóra po goleniu nie będzie się łuszczyć. Są też specjalne kremy do golenia przeznaczone do cery wrażliwej. To najlepsze kremy dla osób, które po goleniu mają zaczerwienioną i swędzącą skórę.

Inni mogą wybierać kremy dla cery przetłuszczającej się. Najtańsze kremy do golenia można kupić już za 5 zł. Bardziej ekskluzywne kremy przeznaczone do konkretnego rodzaju cery kosztują od 25 do 50 zł. Krem do golenia nie tylko odżywia i nawilża skórę, ale również pozostawia na niej bardzo przyjemny zapach. Najlepiej wybierać kremy wzbogacone w ekstrakty roślinne.