Zasilanie grzejników na podczerwień energią elektryczną

Naszą inspiracją jest budownictwo

Zasilanie grzejników na podczerwień energią elektryczną

 

Instalacja ogrzewania na podczerwień wcale nie jest skomplikowana. Korzysta się tutaj ze specjalnych paneli, które montuje się na ścianie lub na suficie. Nośnikiem ciepła w ogrzewaniu na podczerwień może być np. podłoga. W takiej sytuacji poleca się korzystanie ze specjalnych mat grzejnych.

Koszty instalacji i korzystania z ogrzewania na podczerwień

grzejniki na podczerwień w korzystnej cenie w sklepie onlineTu powstaje pytanie, czy maty grzejne można zastosować wszędzie. Okazuje się, że tak i niezależnie od rodzaju podłogi można je stosować. Nieważne, czy podłoga jest zbudowana z drewna, MDF czy może jest laminowana, maty grzejne będą idealnie spełniać swoje zadanie. Pod ogrzewanie na podczerwień trzeba jednak przygotować instalację elektryczną. Grzejniki zasilane są właśnie w ten sposób. Panele grzewcze wcale nie muszą mieć standardowej budowy. Zdarza się, że wyglądają one jak grafiki albo obrazy! Warto zakupić grzejniki na podczerwień w korzystnej cenie w sklepie online i cieszyć się zdecydowanie wyższą jakością ogrzewania pomieszczeń. Pomieszczenie z grzejnikami w postaci obrazów wygląda bardzo estetycznie. Jest to rozwiązanie na pierwszy rzut oka niezauważalne! Po uruchomieniu grzejnika na podczerwień ciepło jest odczuwalne natychmiast. W przeciwieństwie do grzejników konwekcyjnych, grzejniki na podczerwień nie potrzebują czasu, by się nagrzać. Ciepło będzie akumulować się w ścianach i przedmiotach, a z nich przekazywane dalej. W ten sposób można zaoszczędzić na energii elektrycznej, bo włączanie grzejników wcale nie musi być częste.

Jaki jest miesięczny koszt ogrzewania na podczerwień? Okazuje się, że nie przekracza on kosztów ogrzewania gazowego, więc nie jest to drogie rozwiązanie. Grzejniki zużywają mniej energii. Instalacja ogrzewania kosztuje najczęściej ok. 100 zł za 1 m2 ogrzewanej powierzchni. Koszty instalacji zwracają się po pewnym czasie.