Zestaw kąpielowy dla niemowląt

Naszą inspiracją jest budownictwo

Zestaw kąpielowy dla niemowląt

Kąpiel dziecka jest ważnym przeżyciem dla maluszka, ale także dla rodzica, szczególnie ta pierwsza. Warto zadbać, aby przebiegała ona w miłej atmosferze, bez pośpiechu i komplikacji. Do jej wykonania przydadzą się specjalne przybory.

Jakie zestawy kąpielowe wybierają rodzice?

zestaw kąpielowyDoświadczeni rodzice wybierają zwykłą wanienkę dla swojego dziecka, bo wiedzą jak trzymać malucha i jak go szybko i sprawnie wykąpać. Świeżo upieczeni rodzice dopiero się uczą pielęgnacji tak małego dziecka, dlatego wybierają produkty, które im ułatwią wykonywanie wszelkich czynności przy noworodku i niemowlaku. Zestaw kąpielowy jest idealny dla osób, które chcą zaoszczędzić czas i pieniądze na zakupie różnych produktów do kąpieli małego dziecka. Zestawy posiadają wszystkie produkty, które będą potrzebne do kąpieli. Głównym elementem jest wanienka, która w rozszerzonych zestawach posiada anatomiczny wkład, który ułatwia mycie dziecka, bo nie musimy go trzymać na rękach, tylko wkładamy go do wanny. Wiaderko z pokrywką, które może służyć do kąpieli noworodka kilkutygodniowego, lub być koszem na odpady takie jak pieluszki, czy waciki, którymi myjemy dziecku oczka. Kolejnym elementem zestawu jest komplet przyborów do manicure rączek i stóp dziecka. Są to nożyczki z zaokrąglonymi końcami, cążki i pilnik. Niezbędnym przyborem w kąpieli dziecka jest też termometr, którym mierzymy temperaturę wody przed włożeniem malucha do wanienki. W zestawie może jeszcze być ręcznik kąpielowy, czy szczotka, lub grzebień do włosów.

Rodzice wybierają takie zestawy, jakie są dla nich najwygodniejsze w użyciu. Ważne żeby kąpiel dziecka była dla niego bezpieczna i komfortowa, bo nie można dziecku wywołać traumy podczas codziennego rytuału jakim jest mycie w wanience. Zestaw doskonale się nadaje na prezent.